Dlaczego warto skorzystać z porad stylisty?

Moda zmienia się tak szybko, że nie zawsze jesteśmy w stanie za nią nadążyć. Co więcej, bywa ona tak wielowymiarowa, że często ubranie, które wydaje się dobrze leżeć jedynie na konkretnym typie sylwetki świetnie prezentuje się także na innej budowie ciała dzięki dobrze dopasowanej reszcie ubrań. Nie każdy z nas ma zmysł do takiego kreowania outfitów, ale na szczęście można się tego nauczyć.

Porady profesjonalnej stylistki

stylistka poradyJeszcze doniedawna wydawało się, że spodnie dżinsowe rurki będą dobrze wyglądały jedynie na wysokich kobietach, które posiadają szczupłe uda i długie nogi. W końcu głównie przez takie modelki ten typ spodni był reklamowany, a tymczasem okazuje się, że jeżeli tylko dobrze dobierzemy inne części garderoby rurki mogą świetnie wyglądać i na kobiecie z mocniejszymi udami i na klepsydrze i na dosłownie każdej innej sylwetce! Nie zawsze jednak mamy taki zmysł, który intuicyjnie pozwoli nam dopasować ciuchy w taki sposób, aby podkreślały walory naszej sylwetki i zakrywały jej mankamenty. W takich momentach przyda nam się stylistka porady od profesjonalnych stylistek możemy uzyskać umawiając się na wizytę czy to stacjonarnie, czy to nawet online. Na wizycie stylistka określi nasz typ sylwetki, wypyta o gust dotyczący ubioru, a następnie podsunie nam różne kreatywne rozwiązania, oraz nauczy nas, jak dobierać outfity, aby zawsze się w nich dobrze prezentować, a jakiego łączenia ze sobą ubrań najlepiej unikać. 

Czasy, kiedy do stylistów udawały się po poradę jedynie gwiazdy show biznesu minęły już bardzo dawno. Dziś każdy z nas może umówić się na taką wizytę bez względu na to, czy mamy ochotę zmienić styl naszej garderoby całkowicie, czy też potrzebujemy jedynie porad dotyczących tego w jakich ubraniach będzie nam najlepiej. Pamiętajmy też o tym, że oprócz samej garderoby stylistka może nam również podpowiedzieć jaka fryzura będzie do nas pasowała oraz jaki typ makijażu.