Dekoracja balkonu: lampion

Do nowego mieszkania wprowadziliśmy się już w zeszłym roku. Były jednak różne pilne wydatki przez ten rok i dopiero wraz z początkiem wiosny udało się wykończyć i udekorować dodatkami balkon. Poza zestawem mebli na balkonie stanęły doniczki z ziołami, a barierki zostały ozdobione lampionami.

Ozdabianie balkonu lampionami

lampionyNowe budownictwo, w jakim znajduje się nasze mieszkanie, zwykle wyróżnia się bardzo dużymi balkonami. Tak jest też w naszym przypadku. Dzięki temu zyskaliśmy dość dużą powierzchnię przeznaczoną na wypoczynek na świeżym powietrzu. Zawsze marzyłam o tym, aby na balkonie z widokiem na miasto spożywać kolacje w upalne letnie dni lub plotkować z przyjaciółką do rana przy lampce wina. Jednak do tych wszystkich miłych spotkań, posiłków i wspólnego spędzania czasu potrzebne było jakieś oświetlenie balkonu. Po dość długim namyśle zrodził się plan powieszenia lampionów. Te wybrane przez nas są zasilane elektrycznie. Celowo zdecydowaliśmy się kupić wersję, która była przeznaczona do użytku na zewnątrz budynków. Dzięki temu mamy pewność, że przetrwają opady, a nawet letnie burze. Nasze lampiony są źródłem ciepłego światła, jednak nie są bardzo intensywne. Z pewnością nie będą więc przeszkadzać sąsiadom. Ich ciepła barwa natomiast tworzy niesamowity klimat na całym balkonie i zachęca do pozostania tam przez dłuższy czas. Dotychczas udało mi się zorganizować już kilka spotkań i za każdym razem dość szybko przenoszą się one na balkon. Tam, przy subtelnym oświetleniu, możemy do późna cieszyć się obecnością naszych gości.

Bardzo lubię mój ozdobiony lampionami balkon. Uważam, że jeśli sposób montażu oraz wykorzystanie instalacji elektrycznej będą dobrze przemyślane, taka dekoracja jest idealna na mniejsze i większe balkony. Wiem, że kilka moich koleżanek już planuje skopiować mój pomysł na swoje balkony.