pokazy iluzjonistyczne

Czym zaskakują współczesne pokazy iluzjonistyczne?

Niemalże nam wszystkim słowo magik kojarzy się z panem we fraku, który z dużego, czarnego kapelusza wyciąga króliki. Jeżeli chodzi o pokazy iluzjonistyczne, to one z kolei kojarzone są z unoszeniem przedmiotów lub nawet ludzi nad ziemią.

Pokazy iluzjonistyczne muszą zaskakiwać

pokazy iluzjonistyczneWydawać by się mogło, że sprawdzone pokazy iluzjonistyczne są do siebie podobne, polegają na tym samym, więc z czasem dla każdego staną się nudne. To bardzo mylne wrażenie, ponieważ współcześni magicy stale zaskakują. Oczywiście jest łatwo spotkać naprawdę utalentowanego maga czy iluzjonisty, ale jest to na szczęście możliwe. Najczęściej widywani są oni zwykle w telewizji, pokaz iluzji znanego magika może być bardzo kosztowny. Takowi iluzjoniści w swoim repertuarze mają bardzo zadziwiające sztuczki. W ostatnim czasie zauroczył wszystkich iluzjonista, który w swych palcach bardzo widowiskowo unosił cieżką kulę. Najbardziej zaskakujące bywają sztuczki, w których są wyczarowywane zwierzęta lub wraz z asystą kogoś z publiczności i na przykład przekrojenie tejże osoby na pół. Jeden z najpopularniejszych iluzjonistów w Ameryce zdołał nawet przetransportować ogromnego słonia! Inny amerykański mag sprawił, że Statua Wolności na chwilę zniknęła. Coraz częściej zdolniejsi iluzjoniści sprawiają, że w powietrze unoszą się nawet samochody albo inne, równie ciężkie rzeczy. Dech w piersiach zapierają pokazy magii, które polegają na uwolnieniu się z zamkniętych pomieszczeń – na przykład z zakopanego pod ziemią pudła. Zadziwiające bywają też spacery po wodzie lub pionowych ścianach. Mało kogo zachwycają sztuczki karciane lub z udziałem łączących lub dzielących się sznurków.

Podsumowując, widzimy że sztuka iluzji i magii stale się rozwija, ciągle potrafi nas zadziwić, jednak w Polsce dobrych iluzjonistów ciągle jest za mało.