Czy warto suplementować dziką różę?

Wiele roślin i ich owoce mają działanie lecznicze, na przykład owoce róży czy ostropestu. Nie tylko one, bo również wiele ziół jest przez nas niedocenianych w zakresie zapobiegania oraz leczenia różnych schorzeń. Warto zgłębić swoją wiedzę w tym zakresie, ponieważ natura obdarzyła nas licznymi dobroczynnymi roślinami.

Na co pomoże owoc dzikiej róży?

niedroga dzika róża suszona mielonaO korzystnych właściwościach owoców dzikich roślin mówi się niewiele. Jest to duży błąd, bo często naturalne lekarstwa są na wyciągnięcie ręki. Nie korzystamy jednak z nich wystarczająco. Jakie właściwości zdrowotne ma owoc dzikiej róży? Przede wszystkim jest bogactwem witaminy C. Jej zawartość jest kilkukrotnie większa, niż na przykład w czerwonej papryce. Oprócz witaminy C, owoce te są również źródłem witamin z grupy B, E oraz K oraz żelaza. Polecane osobom z niedoborem tego mikroelementu w organizmie lub z anemią. W jakiej postaci możemy najczęściej spotkać dziką różę? W sklepach w postaci mielonego proszku lub w naturze na krzakach oraz w zaroślach. Niedroga dzika róża suszona mielona to produkt, który znajdziemy w sklepach zielarskich, w mniejszych sklepach ze zdrową i naturalną żywnością lub na stoiskach i straganach, gdzie zazwyczaj wybór produktów jest największy. Produkcją suszonej i mielonej dzikiej róży najczęściej zajmują się prywatni hodowcy tych krzewów, lecz mimo to cena za opakowanie tego sproszkowanego owocu nie jest wysoka. Zalety jej stosowania są jednak bardzo liczne, dlatego warto chociażby spróbować suplementację tego owocu.

Suszoną dziką różę można również kupić w internetowych sklepach ze zdrową żywnością. W takich miejscach ceny również mogą być bardziej atrakcyjne. Jak często stosować suszoną, mieloną dziką różę? Raz dziennie wystarczy by pokryć nasze dzienne zapotrzebowanie na przykład na  witaminę C.