Czy można liczyć na wynajem sprzętu rehabilitacyjnego?

Sprzęt rehabilitacyjny stanowi nieodłączny element wielu placówek medycznych, zarówno tych prywatnych, jak i publicznych. Są to urządzenia, które pozwalają zapewnić pacjentom maksymalną opiekę i wspomagają ich w powrocie do prawidłowego funkcjonowania. Nie zawsze placówki są w stanie pozwolić sobie na zakup takiego sprzętu.

Gdzie można wynająć sprzęt do rehabilitacji?

wynajem sprzętu rehabilitacyjnego kujawsko pomorskieUrządzenia służące do rehabilitacji są jednym z najdroższych sprzętów. W wielu przypadkach kupowane są one za granicą, choć mimo wszystko ich cena sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. O ile wiele placówek medycznych może liczyć na dofinansowania na zakup odpowiedniego sprzętu, tak zdarza się, że przyznany fundusz nie jest wystarczający, aby zapewnić pacjentom maksymalny komfort. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczyć sprzęt. W Polsce funkcjonuje kilka przedsiębiorstw, które zajmują się wynajmowaniem różnego rodzaju urządzeń. Z nich pomocą można wypożyczyć między innymi łóżka rehabilitacyjne, koncentratory tlenu, wózki inwalidzkie, chodziki, materace przeciwodleżynowe, a także inhalatory, specjalne piłki czy pionizatory. Szukając firm oferujących wynajem sprzętu rehabilitacyjnego kujawsko pomorskie województwo będzie najwłaściwszym miejscem – to właśnie tutaj znajdują się przedsiębiorstwa wyposażone we wiele, różnego rodzaju urządzeń wpływających na rehabilitację pacjenta. Dzięki indywidualnie ustalanym warunkom współpracy można dopasować ofertę pod potrzeby własnej placówki.

Wynajęcie sprzętu do rehabilitacji jest w Polsce możliwe. To znacznie tańsze rozwiązanie, z którego mogą korzystać szpitale i prywatne ośrodki zajmujące się opieką osób starszych i niepełnosprawnych. Niektóre przedsiębiorstwa oprócz wynajmu oferują również montaż całego sprzętu.