Czy można być za starym na wakepark i inne atrakcje?

Sport jest dla każdego; sport to hobby dla osób w każdym wieku; sport nie pyta o wiek, sport rozumie – ile razy słyszeliśmy lub widzieliśmy takie lub podobne w swym wygłosie i rozumieniu zdanie?

Wakepark w kompleksie sportowym

wakeparkOdkąd nastała moda na bycie wysportowanym i chudym, a miało to miejsce jakieś kilka lat temu, zdecydowanie zwiększyła się ilość osób, którzy czynnie spędzają czas na świeżym powietrzu lub uprawiać sport (ćwiczenia) w domowym zaciszu. Jeśli tego typu aktywność dotyczy sportów z grupy tych najbardziej popularnych – dajmy na to bieganie, siłownia, sporty drużynowe (siatkówka, piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna) to nikt nie ma problemu i nikogo nie dziwi starszy człowiek oddający się tego typu przyjemności. Ostatnio jednak będąc w kompleksie sportowym jakim jest wakepark i inne atrakcje Bydgoszcz byłam świadkiem, jak dość wątłej budowy starszy mężczyzna (około 60 lat) z pasją jeździ na deskorolce. Nie musiałam czekać dłuższej chwili, żeby obserwowany przeze mnie pan skierował się na swym pojeździe do skatepark i tam zaczął śmigać na rampach oraz innych utrudnieniach. Oczywiście wzbudził wielkie emocje i nierzadko także ogromny podziw (a może nawet zawstydzenie?) wśród młodszych przebywających tam uczestników tej zabawy. Od tamtej chwili jestem niezmiernie ciekawa czy w innych tego typu miejscach też można spotkać takich pasjonatów, którzy nie zważając na nic, oddają się temu sportowi, który jakby nie patrzeć, zaliczany jest do sportów ekstremalnych? Bywalcy skatepark Kraków czy skateparków w innych miejscach (Chorzów itd.) czy zdarzyło się Wam spotkać kogoś takiego?

Jestem niezmiernie ciekawa i czekam na Wasze opowieści o podobnych, niezapomnianych spotkaniach ze starszymi ludźmi z niesamowitą pasją – bez względu na rodzaj sportu, jakim się pasjonują.