Co zrobić gdy pojawiają się problemy w związku?

 

Prędzej czy później w każdym związku pojawiają się jakieś problemy. Trudno cały czas żyć w harmonijnym spokoju, skoro mamy tak odmienne charaktery i poglądy. Inaczej świat i niektóre sprawy pojmuje kobieta, a zupełnie inaczej zapatruje się na nie mężczyzna. Z tych różnic wynika wiele spięć i kłopotów.

Czy terapie pomagają parom?

terapia dla par ŁódźWiele par nie chce przyznać, że mają jakieś problemy. Wolą zamiatać je pod dywan i wszystko rozwiązywać w zaciszu domowym. Jednak narastające napięcie i piętrzące się kłótnie sprawiają, że nie da się wyjść z tego bez pomocy osób postronnych. Najpierw angażujemy zazwyczaj przyjaciół i rodzinę. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, bo zawsze bronią oni któregoś z partnerów ,a obstawanie po czyjejś stronie nie ma sensu. Do rozwiązania poważnych problemów potrzebna jest osoba postronna, która obiektywnie oceni całą sytuację. Zgłoszenie się na terapię to bez wątpienia dla większości z nas ostateczność. Niektórym mężczyznom ten pomysł nigdy nie przeszedłby przez myśl. To kobiety najczęściej są zwolenniczkami takiego kroku, gdyż pragną ratować swój związek. Oczywiście na taką terapię para musi iść dobrowolnie. Nie można zmusić do niej mężczyzny, który zazwyczaj nie chce opowiadać obcej osobie o swoich trudnościach z partnerką. Pomysł terapii trzeba omówić wspólnie i podać właściwe argumenty, by nie przestraszyć partnera, który ma co do tego pomysłu obiekcje. Obecnie takie spotkania z terapeutami są organizowane w wielu miastach. Jest np. terapia dla par Łódź, Kraków czy też Poznań. Łatwo jest się do profesjonalisty zapisać i przy jego pomocy odbudowywać nadszarpnięte relacje.

Zapisanie się na terapię to ciężki krok i niektórzy nie chcą zaakceptować tego, że może być w ich związku aż tak źle. Jednak trzeba zdać sobie sprawę z tego, że osoby postronne naprawdę dostrzegają więcej problemów. Terapeuta nie tylko pozwoli nam się otworzyć i opowiedzieć o dręczących nas sprawach, ale i pomoże nam je w dobry sposób rozwiązać.