Co zabrać w Bieszczady?

Tym o czym wielu introwertyków marzy to wybrać się na samotną wyprawę w nasze Polskie Bieszczady. Nie od dziś wiadomo że jest to miejsce które uważane jest za bezkresną krainę na końcu Polski, przez niektórych nazywana jest nawet Polską Alaską. To określenie nie wątpliwie pasuje poniekąd do nazwania tak naszych Bieszczad.

Wyprawa w Bieszczady – co bierzemy?

buty do turystyki górskiejNazywane są tak dlatego właśnie że obszar ten nie jest zbytnio zamieszkany jeszcze choć już niewątpliwie coraz bardziej staje się popularny dla outsiderów z całego kraju. Tam bowiem też liczne są długie szlaki które przyciągają miłośników turystyki górskiej z całego kraju od najdalszych zakątków. Przyjeżdżają tu wszyscy, zarówno z północnej Polski jak i ze stolicy kraju. Tutaj nie ma reguły, wszyscy chcą zakosztować przygody, a na pewno Ci którzy kochają to co dają nam góry, czyli wyzwanie i spokój. To połączenie które kusi wile osób z całego kraju każdego roku. Na początek trzeba zastanowić się co ze sobą jednak zabrać. Na pewno będą to buty do turystyki górskiej które są tutaj nieodłącznym elementem bagażu. Więc po pierwsze możemy je albo od razu założyć albo powinniśmy mieć je elegancko spakowane w naszym plecaku na wyprawę w Bieszczady. Inną istotną sprawę jest zabranie ze sobą dobrej odzieży. Bieszczady nie są to wysokie góry, jednak są to góry bardzo obszerne i szlaki często zdarzają się zupełnie puste. Oczywiście zmienia się to z roku na rok. Ale są niewątpliwie takie miesiące że kiedy wybierzemy się na szlak to może nas zaskoczyć fakt że jest zupełnie puściutko.

Stąd każdy odpowiedzialny miłośnik turystyki górskiej w pierwszej kolejności musi zadbać o dobrej jakości buty i wodoodporną kurtkę która sprawdzi się na takiej wyprawie. Jeśli jest lata oczywiście nie musimy aż tak się martwić, jednak nigdy nie mamy pewności że akurat spadnie z zaskoczenia deszcz.