Co wspomaga pracę układu wtryskowego?

Układ wtryskowy pełni bardzo istotną funkcje w każdym samochodzie. To właśnie od tego układu zależy, ile konkretnie paliwa dostarczane jest do silnika. Dlatego też coraz częściej pracę tego układu regulują różne sterowniki.

Zastosowanie pomp PSG 16

Pompa PSG 16 SaabW obecnych czasach rola układu wtryskowego w aucie znacznie wzrosła. To właśnie od tego układu zależy, jak duże ilości paliwa samochód zużywa w czasie pracy. Dlatego też coraz częściej praca tego układu wspomagana jest przez różne sterowniki. Taki sterownik na przykład posiada pompa PSG 16 Saab. Co ciekawe, na początku pompę ta montowano praktycznie wyłącznie w samochodach marki opel  z czasem jednak stała się najczęściej wykorzystywanym rodzajem tego typu pomp. Przez wiele lat urosło wokół niej wiele niepochlebnych opinii ale tak naprawdę wynikają one z tego, że przez wiele lat warsztaty nie potrafiły poradzić sobie z usterkami takich pomp. Na szczęście w ciągu ostatnich lat sytuacja znacznie się polepszyła, gdyż coraz więcej warsztatów jest wyposażonych w niezbędny sprzęt diagnostyczny do usunięcia usterki tej właśnie pompy, oraz przede wszystkim, do zdiagnozowania przyczyn usterki. Obecnie pompę taka podłącza się do komputera, aby sczytać z niej dane o ewentualnych błędach. Dzięki temu znacznie prostsze jest przekonanie się, co stoi za nieprawidłowym zachowaniem pompy. Najczęściej przyczyną okazuje się być usterka sterownika a w szczególności zainstalowanego w nim oprogramowania, które to jest przyczyną usterek.

W obecnych czasach praca większości układów zastosowanych w samochodzie, jest sterowana przez mikroprocesory. Dzięki temu, ich raca może być znacznie bardziej wydajniejsza i mniej problemowa. Oczywiście jedna wymaga to znalezienia odpowiedniego warsztatów, w celu naprawy takiego elementu.