Co warto wiedzieć o odszkodowaniu rolnika?

Praca rolnika wbrew pozorom, nie jest taką przyjemną pracą. Mówiąc więcej praca, ta wymaga wiele wkładu siły fizycznej, a także wykonywania niebezpiecznych zadań. W niektórych przypadkach praca rolnika, może zakończyć się wypadkiem, przez który ta osoba dozna uszczerbku na zdrowiu. Jednak mając ubezpieczenie, rolnik może spać spokojnie, ponieważ zwrócone zostaną mu koszty.

Najważniejsze informacje na temat ubezpieczenia rolnika

odszkodowanie z oc rolnikaZazwyczaj ubezpieczenie rolnika, opłacane jest w KRUSie. Opłata wnoszona, jest raz na 3 miesiące i wynosi 350zł.  Dzięki temu, może być wypłacane odszkodowanie z oc rolnika gdy dozna jakiegoś wypadku podczas pracy. Gdy rolnik ulegnie wypadkowi, należy zgłosić to do odpowiednich instytutów, gdzie muszą zostać przedstawione dokumenty z leczenia. Po pewnym czasie, przyjeżdża przedstawiciel firmy, który zadaje nam kilka pytań na temat, w jaki sposób doszło do wypadku. Zostaje sporządzony raport, który ma duże znaczenie podczas dalszego leczenia. Następnie przedstawiciel, robi kilka zdjęć z miejsca wypadku. Po upływie 6 miesięcy przychodzi nam powiadomienie, o konieczności wstawienia się na komisji lekarskiej, która podejmuje decyzję o przyznaniu odszkodowania. Oczywiście posiadając zwolnienie lekarskie, rolnikowi wypłacalne, jest odszkodowanie za każdy dzień, który przebywał na zwolnieniu, z powodu braku możliwości wykonywania swojej pracy, co może prowadzić do wielkich strat.

OC dla rolnika, jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu, każdy rolnik może wykonywać swoją pracę komfortowo bez zbędnego stresu. Jest to idealne zabezpieczenie, gdy nastąpi jakiś wypadek, ponieważ zwrócone zostaną nam koszty, które ponieśliśmy podczas leczenia, a także mamy możliwość otrzymania pieniędzy, za brak możliwości wykonywania pracy.