antykwariat

Co można kupić w antykwariacie?

Antykwariat przeważnie większości ludziom kojarzy się jedynie z książkami. Głównie też takimi bardziej starszymi, sprzed kilku, a nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Takie zapomniane dawne premiery, o pożółkłych kartkach, zgiętych rogach od zaznaczania miejsca w którym skończyło się czytać oraz pomarszczonych grzbietach.

Antykwariat to nie tylko książki

antykwariatKażdy kto jednak odwiedza antykwariat z mangą w łodzi to doskonale wie, że serce nowoczesnego antykwariatu to nie tylko zapisane kartki w starych książkach. Mimo tego, że powinno to być klimatyczne, nieco może staromodnego, choć przytulne miejsce, to jednak z pewną dozą nowoczesności. I można ją w łatwy sposób uzyskać poprzez poszerzenie nieco oferowanego w lokalu asortymentu. Można więc śmiało dodać kolorowe plakaty (kultowych bohaterów, innych światów – typu warhammer), płyty winylowe czy znane oraz lubiane czasopisma. Do tego asortyment nowych wydań oraz książek sprawi, że swoje miejsce oraz produkty odnajdzie w antykwariacie praktycznie każdy. Oprócz polskich autorów, także zagraniczni królowie, więc znaleźć można także komiks amerykański, tuż obok polskich klasyków. W tle delikatna muzyka, nagrana jeszcze na kasety magnetofonowe i przypominająca zarówno właścicielom, jak i odwiedzającym to miejsce stare, dobre, może już nieco zapomniane i odległe czasy młodości czy dzieciństwa. W niektórych antykwariatach (takim dysponuje chociazby Łódź) można także napić się dobrej kawy, zjeść domowego ciasta lub zakupić lokalne pamiątki, związane z okolicą bądź danym miastem. Wszystko to sprawia, że antykwariaty stają się powoli sercem każdego miejsca. Miejscem z duszą i milionem wspomnień – za sprawą książek, komiksów, kaset czy płyt.

Z pewnością warto swoje zwiedzanie (wakacyjne czy inne) urozmaicić o takie miejsce, bo bez wątpienia jest warte uwagi oraz poświęcenia czasu.