dzieci

Co jest ważne dla maluszka

Kiedy maluszek pojawia się w naszym życiu często jest ono wywracane do góry nogami. W zależności od tego, jak kobieta przeżywa ciążę może pozwolić sobie na zakupy przed porodem albo nie. Jeżeli ciąża jest zagrożona, to na pewno kobieta nie kupi nic dla dziecka przed jego poczęciem.

O każde dziecko należy odpowiednio dbać

dzieciMoże zdać się na swojego mężczyznę, albo poczekać do rozwiązania, żeby móc samej wybrać się do sklepów. Jednak musimy wiedzieć, że pomimo przesądów naszych babć, które głosiły, że nienarodzonemu dziecku nie powinno się nic kupować, musimy pamiętać, że maluszek będzie potrzebował wielu rzeczy zaraz po urodzeniu. Musimy przecież zabrać kilka rzeczy dla niego do szpitala, żebyśmy mieli go w co ubrać, co przewinąć i czym pielęgnować. Drugą rzeczą, którą warto kupić jest wózek z fotelikiem samochodowym, w którym przywieziemy maluszka do domu. Dziecko musi również gdzieś spać, dlatego nie warto odkładać zakupu łóżeczka drewnianego z pościelą dla niemowląt na czas porodu, bo potem możemy z tym nie zdążyć i kupimy coś, co nam się nie podoba, albo nie wytrzyma zbyt długo. Lepiej kupić wcześniej łóżeczko drewniane i pościele dla niemowląt, bo nie chcemy przecież, żeby dziecko od pierwszych dni życia spało z nami. Jest to niedopuszczalne, ponieważ z czasem przyzwyczai się do tego i nie będzie chciało spać w swoim łóżeczku. To z czym możemy poczekać, to oczywiście zabawki. Wózek dla lalki może jak najbardziej poczekać, ponieważ nie przyda się w pierwszych miesiącach życia naszej pociechy. Po co mamy zagracać sobie pokój, w którym będzie mieszkał nasz maluszek. Wózek dla lalki z pewnością kupi naszej kruszynce babcia albo dziadek, bo przecież oni również będą chcieli włączyć się w opiekę nad dzieckiem, szczególnie, jeżeli będzie to ich pierwszy wnuk czy wnuczka.

Nie brońmy im tego, dla nich to również będzie ważne wydarzenie w życiu. pierwszy wnuk czy wnuczka będą z pewnością inaczej traktowane niż kolejne wnuki. Nasi rodzice będą mieli okazję przypomnieć sobie, jak to jest chodzić na spacery i zmieniać pieluchy.

Artykuł napisany przy współpracy z http://izikids.pl