Blokowanie acetylocholiny w synapsach nerwowo-mięśniowych

 

Botoks kojarzy się przede wszystkim z medycyną estetyczną. Jest co najmniej kilka preparatów, które zawierają tę substancję. Ciekawe jest to, że botoks jest substancją pochodzenia naturalnego. Dokładnie jest to toksyna botulinowa, a więc pochodząca od bakterii Clostridium botulinum.

Zastosowanie toksyny Clostridium botulinum w medycynie estetycznej

botox szczecinNie trzeba jednak obawiać się szkodliwego działania botoksu. Toksyna wstrzykiwana jest tylko w specyficzne miejsca i w niewielkich ilościach, dlatego nie jest w stanie zaszkodzić organizmowi. Warto wspomnieć o zasadzie działania toksyny botulinowej – to bardzo ważne, by zrozumieć jej działanie przeciwzmarszczkowe, wygładzające skórę. Otóż toksyna hamuje wydzielanie i działanie acetylocholiny. Jest to jeden z głównych neuroprzekaźników w ludzkim organizmie. Acetylocholina działa w płytce nerwowo-mięśniowej i blokuje ją. Neuroprzekaźnik nie dostaje się z nerwu do mięśnia, przez co mięsień kurczy się, napina, a skóra nad nim zostaje wygładzona. Taki zabieg jak botox szczecin jest wbrew pozorom bardzo bezpieczny. Efekty zabiegu są widoczne od razu, bo dochodzi do napięcia mięśni, a skóra wyraźnie się zmienia (zmarszczki znikają). Dzięki toksynie botulinowej mięsień mimiczny zostaje po prostu porażony. W takiej sytuacji nie może się on kurczyć – synapsa nerwowo-mięśniowa jest po prostu zablokowana przez toksynę. Impulsy nerwowe są zablokowane.

Toksyna botulinowa przydatna jest przede wszystkim w medycynie estetycznej – to właśnie tu wykorzystywana jest do pozbywania się zmarszczek (zwłaszcza tych obejmujących skórę twarzy). Nie trzeba specjalnie przygotowywać się do zabiegi z toksyną. Rezultaty widać od razu, chociaż po zabiegu przez kilka dni dochodzi do pojawienia się opuchlizny. Ta jednak bardzo szybko znika i można cieszyć się skórą bez zmarszczek.

Więcej informacji na stronie: www.beautologyparlour.com.pl