Biznesmen z okolicy, który zarobił na oknach pcv

Jak się niedawno dowiedziałem, nie każdy wielki biznesmen dorobił się na rzeczach, które od samego początku wymagały ogromnych nakładów finansowych. Jest w moim mieście osoba, która jako jedyna posiada więcej niż milion złotych majątku – jest to raczej małe miasto.

Okna pcv to dobra inwestycja

okna pcvZ tego co było na ten temat wiadomo moim rodzicom, to biznesem tego człowieka, na którym zarabiał najwięcej, były okna PCV. Nieraz jadąc przez Katowice mijałem sklep, w którym można było kupić okna różnego rodzaju w najprzeróżniejszych kombinacjach i konfiguracjach. Nie wiedziałem nawet, że okna mogą być aż tak dochodowe – w końcu ile można mieć prowizji z zakupu i sprzedaży partii okien? Okazało się, że nie o sam handel tutaj chodzi – człowiek ten co prawda zaczynał od kupowania i sprzedawania okien, ale ostatecznie otworzył własną fabrykę okien, które później sprzedawał we własnych sklepach w każdym mieście i miasteczku w okolicy, a także eksportował do innych krajów z całej Europy. Jego droga do pierwszego miliona była dość długa i ciekawa, później wszystko już szło z górki. Ludzie z innych krajów wiedząc jak dobrej jakości są jego okna, oraz widząc, że była to najlepsza cenowo oferta nie zastanawiali się długo, tylko szybko brali każdą ilość towaru, jaką tylko można było dostać. Fabryka rozrastała się niemalże na oczach mieszkańców, dając pracę wielu ludziom z bliższych i dalszych okolic. Okna PCV produkowane w Katowicach które można było kupić w jego sklepie faktycznie miały opinię bardzo dobrych, wytrzymałych i względnie tanich. Nieraz moi rodzice robili w tym sklepie zakupy tym samym wspierając najbardziej przedsiębiorczego człowieka, który urodził się w tych okolicach w przeciągu ostatnich stu lat.

Jest on dla mnie inspiracją – muszę po prostu znaleźć swoją niszę, tak jak jego niszą były okna na sprzedaż w kraju i za granicą.