wywóz gruzu

Biznes transportowy i wywóz gruzu

Biznes transportowy nie należy wcale do zajęć prostych czy przyjemnych. Przede wszystkim problemem jest to, że w Polsce kontrahenci często stawiają nam wymagania nie do zrealizowania. O ile jeszcze z niektórymi dało się negocjować, to inni stawiali warunek z którego za wszelką cenę nie chcieli zejść, i jedynym co pozostawało była rezygnacja ze współpracy.

Także oferuje wywóz gruzu

wywóz gruzuNie tylko jednak wiecznie ponaglające kierowców terminy były problemem. Dodatkowo ciążyła każdemu odpowiedzialność materialna za przewożony towar, a jakby tego było mało, każde zlecenie było dla przewoźnika loterią. Część firm płaciła uczciwie i na czas, ale nierzadko zdarzali się również partnerzy biznesowi, którzy do terminu płatności podchodzili bardzo luźno. W ofercie mojej firmy był transport HDS na terenie Łodzi, i tutaj nie miałem z tym zbyt wielu problemów. Wystarczył jednak jeden klient z którym musiałem się wykłócać by mi zapłacił, bym poznał, dlaczego mój transport również potrafi być problematyczny. Już na drugi dzień jeden z kierowców uszkodził towar, ponieważ źle kierował urządzeniem zamontowanym z tyłu ciężarówki przystosowanej do transportu HDS. Na szczęście moja firma zajmowała się też innymi rzeczami – w mojej ofercie był również wynajem kontenerów, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Profesjonalny wywóz gruzu łódź, który również można było u mnie zamówić nie należał do aż tak rozchwytywanych – ledwie wychodziłem na zero w chudszych miesiącach, w grubszych i tak miałem niższe zyski z tego niż z kontenerów czy transportu HDS.

Na szczęście wynajem kontenerów był tak oblegany, że wyrównywał zawsze ewentualne straty wynikające z innych moich usług, które nie zawsze szły po mojej myśli. Na szczęście w Łodzi było bardzo dużo firm, więc nie musiałem martwić się o to, czy kontenery nie zaczną nagle również przynosić strat.