Biura rachunkowe poprowadzi każdy rodzaj księgowości

Spółki cywilne, jawne i partnerskie oraz spółki zo.o. muszą prowadzić księgowość. Księgowość może być pełna lub uproszczona. Nawet jednoosobowa działalność gospodarcza też jest zobligowana do regularnego rozliczania się z fiskusem. Wszystko to wiąże się z odpowiednią dokumentacją i prowadzeniem ksiąg. Nie trzeba się na tym znać. Od tego są wyspecjalizowane biura rachunkowe.

Pełna dokumentacja finansowa przechowywana jest w biurze

biuro rachunkowe wrocławBiura rachunkowe oprócz prowadzenia pełnej dokumentacji księgowej zajmują się również przechowywaniem wszystkich dokumentów. Dlatego właśnie firmy na początku każdego miesiąca dostarczają do biura wszystkie wystawione i otrzymane dokumenty. Prowadzone ewidencje kosztów i przychodów zapisywane są w komputerowych programach, ale pełna dokumentacja jest również przechowywana w formie papierowej. Biuro rachunkowe Wrocław gromadzi dokumenty swoich klientów przez wiele lat, ponieważ w każdej chwili mogą one być potrzebne do urzędowych kontroli. Bez względu na rodzaj prowadzonej księgowości cała dokumentacja musi być przechowywana przez okres pięciu lat. Korzystanie z usług biur rachunkowych ma swoje plusy, ponieważ wtedy wszystkie dokumenty są prawidłowo archiwizowane. Każda urzędowa kontrola w firmie bądź spółce odbywa się wówczas bezpośrednio w biurze, w którym prowadzi się księgowość. Dla firm jest to ogromny komfort oraz oszczędność miejsca przeznaczonego na przechowywanie dokumentów.

Pełna księgowość lub uproszczona – dla biura rachunkowego to bez znaczenia. Biura rachunkowe doskonale wiedzą jak prowadzić księgowość oraz przechowywać pełną dokumentację finansową. Korzystając z oferty biura nie trzeba martwić się też o przebieg ewentualnych kontroli, ponieważ wszystkim zajmują się osoby pracujące w biurze rachunkowym.