Atrakcje czekające na turystów w Kudowie

Kudowa Zdrój jest miastem położonym na pograniczu Gór Stołowych oraz Pogórza Orlickiego. W 1945 roku otrzymała ona prawa miejskie, natomiast nazwa miasta została nadana rok później. Miasto to w głównej mierze zasłynęło z leczniczych wód znajdujących się na jego terenie. Jednak to nie jedynie atrakcje na jakie możemy liczyć w Kudowie.

Co warto zobaczyć w Kudowie Zdroju

kudowa zdrój atrakcjeKażda pora roku w Kudowie jest otwarta na turystów. Mroźne i śnieżne zimy sprzyjają wszelkim sportom na śniegu, natomiast lata są stosunkowo ciepłe i suche, idealne do pieszych wędrówek po górach. Centrum każdej wycieczki turystycznej z pewnością jest pijalnia wód, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Renoma jaką cieszyły się wody mineralne produkowane w tym mieście sprawiły, że swego czasu trafiły nawet na dwór królewski w Berlinie. Zdecydowanie wartą uwagi atrakcją jest również odwiedzenie kaplicy czaszek w Czermnej. W budynku tym znajduje się około 23 tysiące ludzkich czaszek, którymi wyłożone są ściany oraz sufit kaplicy. Widok zachowanych ludzkich szczątek zapiera dech w piersiach. Historia, która wiąże się z powstaniem tego zabytku jest niezwykle ciekawa. Warto jednak udać się w to miejsce, aby w pełni wsłuchać się w jej treść. Jako, że Kudowa położona jest na zachodzie Gór Stołowych nie sposób wspomnieć o pieszych wędrówkach, które pozwolą na relaks naszego umysłu, który z pewnością przemęczony jest szumem ogromnych miast. Najbardziej znanym szczytem Gór Stołowych jest Szczeliniec, który ma 929 m n.p.m. Na sam szczyt prowadzą wykonane przez sołtysa Karłowa 664 stopnie. Jeśli chodzi więc o kudowa zdrój atrakcje czekają na turystów na każdym kroku.

Obowiązkowym punktem na szczycie Szczelinca jest Fotel Pradziada, na który wejść można po metalowych schodkach. Kudowa Zdrój jest zatem niezwykle ciekawym miastem pod względem pięknych widoków oraz atrakcji turystycznych, które tylko czekają dostępne przez cały rok na turystów. Warto choć raz w życiu wybrać się do tego malowniczego miasta o niezwykłej historii.